| anonim_4396 a întrebat:

Am un Laptop Samsunt ativ book 4 si imi cam da rateuri. Am incercat sa-mi upgradez de la win8 la win 8.1 si s-a blocat la 43%. Dupa ce i-am dat restart imi spune Restoring your previous version of windows si se invarte rotita la infinit. Stiu sigur ca am o partitie de recovery pe el, dar cum fac sa o boote? Orice numai sa mearga. Ce fac?

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

In ideea ca ai o licenta adevarata de w8 poti actualizezi la 8.1 in caz contrar te sfatuiesc sa ramai la w8.
recovery in laptopul tau ar trebui sa fie F4, insa de regula in windows 8 trebuie sa intri in optiuni de startare personalizata. acolo intre altele o sa ai posibilitatea de recuperat sistemul operativ si chiar cu optiunea de a nu pierde arhivele personale sau recovery total. Bafta

| floppy98 a răspuns:

Deschizi laptopul si apesi f10 cel putin asa e la HP daca nu, cauta pe net tasta de recovery mode pentru Samsung si cauti pe acolo in meniul ala