| Gradinaru_Tudor_1998 a întrebat:

BUNA TPU! ma numesc TUDOR gradinaru si as dori sa-mi spuneti cum sa maresti viteza la net adica pingu-l? ajutati-ma va rog dau fundita
skype:tudor.gradinaru14

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Folosesti doar cablu de retea si renunti la WiFi si-ti va scadea timpul de ping.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Tudor.Viteza la net nu se poate mari.Atat e scris in contract, atat ne da ei. Chestia e ca in contract scrie internet nelimitat, dar mai ales in cazul modem-urilor (internet prin stick) avem o limita de trafic. De exemplu de la Vodafone da numai 500 de mb trafic cu o viteza de x MB. Dupa ce ati atins aceasta limita si ati si depasit-o, viteza scade drastic, pana la 0, 30 sau poate si mai mica. Asta se intampla pe la jumatatea sau sfarsitul lunii, dupa ce s-a atins limita de trafic.Trebuie sa steptati pana la data de 1 ale lunii urmatoare ca viteza sa fie resetata. Sa inteleg ca aveti o anumita viteza dar doriti sa fie si mai mare.Nu se poate, atat va da provierul.Multi (majoritatea copii) scriuca nu stiu ce programe fac ca viteza sa fie mai mare. Nu e adevarat. Viteza data de provider este ca si robinetul de la baie. O seara placuta.