| Daniel_4881 a întrebat:

ma numesc Roxana si as vrea sa ma ajutati... Vreau sa cuceresc un baiat frumos de care imi place foarte mult si de multe ori se uita mult la mine in ora de fizica cand stam in aceeasi banca si ma uit si eu si parca imi zice te iubesc din privire si as dori va rog sa-mi spuneti cu sa fac primul pas

Răspuns Câştigător
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Sa stii ca trebuie sa fii foarte sigura de ce spui aici.Trebuie sa stii bine ca te place... iar dupa asta abia daca crezi in el, sa ii spui ca-l placi.
Sa stii ca daca nu te accepta, viata merge mai departe! Te rog sa nu fii ca una din alea care incep sa planga...Sa stii ca de fiecare data cand un baiat nu te accepta, e din cauza ca nu va leaga nimic.
Repet, trebuie sa fii foarte sigura de ceea ce simti pentru el, trebuie sa ai mare incredere in el, si ca e baiatu protivit.
Hmm...eu in locul tau as incerca mai intai cateva tangete mai dragute, o atingere, mangaiare, vezi cum reactioneaza.Zambestei si tu! Il va bucura din cate cred eu.
Succes!:*:*:*:*

5 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Oau!
Cand mai stati in aceeasi banca incearca sa-i atingi mana cu mana ta sa vezi ce reacti are, daca zambeste inseamna clar ca te place iar daca retrage brusc mana e clar ca nu simte prea multe...
:X

| noooname a răspuns:

Eu zic sa nu lasi fericirea sa treaca pe langa tine.
Deci lasa emotiile la o parte si spune-i.

Poate...si sunt sigur ca daca nu o faci acum mai tarziu te vei cai.

Asa ca ''Hai curaj '' si ''Mult succes ''!

| Daniel_4881 explică:

Nu e contul meu nu va mirati ca scrie danieltongue eu nu am cont laughing

| JimmyThePunk a răspuns:

Poate e doar parerea mea personala dar astea sunt cele mai stupide intrebari. Daca il placi spune-i. Ce mai astepti?

| crystyna_4274 a răspuns:

Pai in primul rand baiatul ar trebui sa faca primul pas, dar daca doresti sa il faci tu neaparat nu ar trebui sa ii arati ca tii prea mult la el deoarece daca el nu simte acelasi lucru pentru tine isi va bate joc de sentimentele tale.Pai daca asi fi in locul tau, prima oara lasi intreba daca tine le mine? sau daca ii place de mine? Dar asta doar intr-un loc unde sa fim doar noi doi pentru ca daca sunt prieteni de ai lui sau de ai mei in jur nu va spune niciodata adebarul.Deci incearca sa comunici cu el, dar pune-i intrebarile care te-ar interesa sub forma de gluma... asa ca daca et va intreba si el pe tine raspundei sincer si aduceti comvorbirea intr-un mod cat mai serios de vorbit. bafta