| FPSFan a întrebat:

Buna TPU.Mi-am descarcat de ceva timp FreeFire de pe G.Play si pot spune ca sunt per total multumit de jocul asta(in afara de buguri, laguri, glitchuri si altele).Si grafica e ok pot spune.Insa am avut si Pubg mobile acum ceva timp dar pentru cateva ore dupa care l-am dezinstalat. Acum intrebarea mea este:ce joc e mai bun FF sau PUBG si de ce?
Multi spun ca pubg ar fi mai realistic, ca are multiplayer mai bun, etc si ca FF e o versiune mai slaba.Totusi pubg nu m-a impresionat prea mult.Astept raspunsuri.Multumesc anticipat!
Dau funda raspunsului cel mai bun.

Răspuns Câştigător
| IonutR1 a răspuns:

Aici depinde si de fiecare. PUBG este un joc la care ai nevoie de un telefon foarte puternic, unul de pret mediu, de cel putin 1800 lei. FF este un fel de combinatie intre fortnite si PUBG de pe Telefon, doar cu specificatii mult mai slabe, adica poti juca ff cam pe orice. Majoritatea au spus la fel ca tine, ca ff e mult mai bun, dar problema era faptul ca nu puteau juca bine din cauza telefonului, fiind prea slab (Nu stiu daca asa e si in cazul tau si nici nu imi pasa, eu doar ti-am spus in principal). Si asta ca o paranteza, PUBG nu e chiar asa de interesant la nivele mai mici deoarece te pune in joc cu destui boti pentru a te putea obisnui cu joc-ul si etc. dar dupa cateva arene castigate, vei da numai de playeri si abia atunci incepe adevaratul PUBG. Cam asta e. Ti-am spus, asta poate depinde si de gusturi. Bafta!

| FPSFan explică (pentru IonutR1):

Eu am j3 2017 si merg impecabil amandoua.Totusi cred ca raman la free fire si poate pe viitor pubg daca nu apare un joc mai calumea

1 răspuns: