| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU mi se stinge unitatea din senin. CE are? VA rog Ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Crystyan_Butu_1974 a răspuns:

E clar, ti se duce sursa, asa am patit si eu

9 răspunsuri:
| ChristinneMih a răspuns:

Si mie imi facea asa si mi s-a spus ca ar putea fi placa de baza.

| Bogdanovici24 a răspuns:

Probabil ai probleme cu sursa su cu placa de baza.

| pbsolver a răspuns:

Daca nu iti apare nicio eroare inainte sa se stinga, e posibil sa ai probleme cu una din componente. instaleaza programelu' asta si zi-ne ce temperaturi ai prin pc http://www.almico.com/speedfan449.exe

| bula2014 a răspuns:

Ii este cald sau vrea sa fie schimbat verifica temperaturile dupa cumti-au sugerat si altii 50-60 placa 80 procesor 30 hardul parca astea sunt cele maxime

| stlucian a răspuns:

O cauza majora poate fi praful depe cooler-e (sursa/procesor/placa video)
O supraincalzire a unor componente(o recire defectuasa)poate sa se manifeste astfel.
Asta in cel mai fericit caz dar poate fi si pasta termoconductoare depe procesor uscata!

Sunt multe variabile pentru acest defect.
O diagnosticare a temperaturilor interne poate lamurii defectul:

http://www.programecalculator.ro/care-este-temperatura-calculatorului-tau/

| Lynna a răspuns:

Si mie mi se intampla. Are probleme cu sursa. Trebuie sa o schimbi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru pbsolver):

Pai gpu 0 Grade temp 1 40 temp 2 33 si temp 3 127 hdd 38

| pbsolver a răspuns:

Temp 3 e probabil vreun senzor de temperatura bulit. ce faceai la pc ultima oara cand s-a inchis?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru pbsolver):

Eram pe net Dar acum nu sa mai stins