| RainbowCath a întrebat:

Bună,TPU!
Părinții mei m-au rugat să le cumpăr bilete pentru un spectacol/concert. Ideea este că acesta se desfășoară în alt oraș, şi achiziționarea acestora dintr-un magazin local nu este posibilă.
Şi trebuie să recurg la metoda achiziționării online.
Bine, am văzut că se poate plăti si ramburs,dar trebuie plătit şi curierul...
Personal, optez pentru printarea biletelor, dar problema e că nu am imprimantă...
Întrebarea mea este:
După ce termin procedura achiziționării, si primesc e-mailul cu biletele, pot să le trimit altcuiva(prin e-mail) care deține imprimată?
Ma gândesc că e-mailul respectiv e securizat, de-asta am niște emoții( plus ca e prima oară când efectuez plăti online).
Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa le trimiti cuiva. e un atasament ca oriceare altul, nu e nicio securitate nimic

16 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Fi fată deşteaptă şi după ce primeşti mailul cu ataşamentele, le pui pe un stik şi mergi la un centru xerox. Şi gata! Succes

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Sa-si cumpere singuri. Personal, cred ca nici ei nu stiu cum si te-au pus pe tine ca in caz ca gresesti sa aiba pe cine sa se descarce.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Bisbiavatar12):

Si ce mare ca.cat e sa le cumperi parintilor care nu se descurca cu tehnologia niste bilete. Mare ca.car esti, sper ca si ai tai sa iti zica intr-o zi, ia cauta tu singurel de mancare ca noi nu mai aven chef

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru suntserios):

Daca nu te pricepi e o treaba mare. Te pun acum sa imi programezi un shutdown in consola? Ce faci?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Bisbiavatar12):

Ce legatura are ce ai scris tu cu discutia numai mintea ta stie.

na poftim

shutdown -s -t 10
ia si un restart
shutdown -r -t 10

ia si pe linux

sudo shutdown -P 10

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Bisbiavatar12):

Daca vrei sa ne batem in ca.caturi din astea astept un script de shell pe linux care sterge recursiv dintr o structura arborescenta de directoare fisierele care respecta un anume regex

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru suntserios):

Hahaha laughing

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Bisbiavatar12):

Iarasi un raspuns fara nicio legatura cu discutia? Ai vrut sa te dai mare sau care a fost ideea? Astept scriptul inca

| RainbowCath explică (pentru Bisbiavatar12):

E adevărat, ei sunt cam pastă la capitlolul tehnologie.

Dar eu efectuez de fiecare
dată comenzi online, însă plătesc ramburs...(adică ei plătesc)

Plus că tatăl meu nu se complică cu plățile online...Nu prea are încredere în procedura asta, cu toate că i-am explicat de vreo 10 ori, că nu e nicun pericol în cazul de față.

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru RainbowCath):

Exista programe cu care poti vedea (pe anumite site-uri) cine si cu ce a platit, astfel ii poti vedea toate datele personale, numarul cardului etc. E riscant sa platesti cu cardul daca nu este un site cunoscut sa zic asa si daca nu e secure.

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru suntserios):

Eu cand incerc sa ma dau mare incerc cat de cat sa am idei originale, nu sa copiez o comanda in consola de pe internet happy happy

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Bisbiavatar12):

Ti am dat o idee originala de facut un script... inca il astept

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru suntserios):

Asteapta-l, sigur va veni intr-o zi buna =)

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Bisbiavatar12):

Sa imi bag piciorul daca am priceput care e scopul tau.

Te ai bagat intr-o discutie cu un ra.hat de critica, ai baga un ca.cat de intrebare care nu avea nicio legatura cu discutia iar in final bati campii... si ai incercat sa te mai dai si inteligent. Esti un troll slab

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru suntserios):

Nu, de fapt tu ti-ai exprimat o opinia la replica pe care am spus-o eu mai sus...

| RainbowCath explică (pentru Bisbiavatar12):

Site-ul : eventim.ro
E un site cunoscut