| Bot_Alin_1992 a întrebat:

PC-ul meu nu mai merge!
De fiecare dată când îl pornesc, monitorul rămâne în stand by și pc-ul scoate un sunet ciudat.
Nu-mi arată nimic nici nu se aprinde un beculeț care are legătura cu hard-ul care de obicei se aprinde mereu.
Ce aș putea face?

5 răspunsuri:
| Bozgi200 a răspuns:

Este de la memoria RAM, scoate memoria, sufl-o de praf și pune-o la loc.Mai curăță unitatea din când în când. laughing

Bula
| Bula a răspuns:

S-a defectat unitatea, probabil di cauza caldurii mari si ca nu a fost curatat de pref.
Il duci la un service, pentru depanare.

| PainTech a răspuns:

Bănuiesc că nu ai vreun POST card pe acasă pentru a afla problema cu exactitate, nu?

Ar fi bine sa îl duci la reparat, aceasta problema putând fi cauzată de mai multe cauze ( sursa, RAM, placa de baza, căldură, etc. )

| CM7YRE a răspuns:

Poti testa placa de baza sau alta placa video, cu alt cablu sau alt monitor; cel mai probabil placa de baza "e pe moarte".

| NLS a răspuns:

Câte bipuri scoate?
Și ce bios aveai? (dacă știi datele astea, poți afla destul de exact de unde vine problema)

Cauta pe net BIOS Error codes