| Andrei2991 a întrebat:

Buna TPU... poate suna ca o intrebare stupida, dar vreau sa cumpar un produs (Delimano Pancake Maker) si spune "Putere : 800 W" Si nu inteleg 800 W pe ora, minut, secunda? Nu stiu. niciodata nu am inteles...

Răspuns Câştigător
| HLucian a răspuns:

Buna. Acea putere nu este cea consumată, este vorba despre "puterea" aparatului. Consumul se trece de obicei pe spate unde scrie şi voltajul necesar etc.
Dacă consumul este de 800W, atunci înseamnă de fapt 0, 8KW/oră. Daca te-am ajutat... funda!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

800 W pe ora. Deci daca il folosesti o ora iti consuma 800 W.

| Cioby_Cioby_1966 a răspuns:

Dacă ai bani pentru produs, atunci nu se pune problema și de curent! Logic nu?!