| androidname a întrebat:

Vreau sa cumpar un robinet delimano instant si am o intrebare: daca poate incalzi apa, asta inseamna ca foloseste curent...deci ar rezulta urmatoarea intrebare: curenteaza?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am folosit astfel de robinete dar inainte de cumparare, te poti uita la el, cred ca are undeva, o leagatura la pamant.Nu cred ca a fost facut acel robinet chiar asa fara cap sa nu aiba legatura la pamant.

6 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Este posibil, ceea ce nimeni nu s-a gandit inainte de a cumpara cand incalzeste la priza incalzitorul prin care trece apa la robinet, sigur ca curenteaza si in plus ca mai depune calcarul din apa pe rezistenta care duc la defectare, deci durata de utilizare este foarte scurta, nu merita banii! Nu este de recomandat!

| supermamici a răspuns:

Nu curenteaza daca este bine montat si nu se strica repede ca orice chinezarie (care de altfel cred ca este) la 3000 de wati putere este o pierdere de timp si bani, nu stiu ce poti economisi, mai repede incalzesti mai multa apa la cratita. Iar pretul este dublu ca cele facute in China (la fel ca acesta) dar cu alta denumire. Robinetul Delimano este o mare teapa: http://timez.ro/......ste-dublu/

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru supermamici):

Trebuie si protectie diferentiala, neaparat.

| Vergu_George_1947 a răspuns:

Nu curenteaza dar e f. curios cum creste pretul de la luna la luna? vreau lamuriri...

| Vergu_George_1947 a răspuns:

Vreau sa comand unul de2000w si nu stiu care este pretul normal?

| Vergu_George_1947 a răspuns:

Dupa cum vedeti are trei protectii...una pe presostat, alta pe termostat iar a treia este nulul de protectie de la stecherul suko