| RAUL888333 a întrebat:

Recent am cumparat o Canon Mx310. Acum am o problema cu ea, scoate doar foi albe. Am incercat cartusele sa vad daca mai au tus, dar tot nu s-a rezolvat problema

3 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Ai capul de printare infundat.
intra in setari si da-i curatare capete.
O sa consume cam multa cerneala dar daca operatia nu reuseste poti sa o arunci.

| dannyel86 a răspuns:

Din soft, poti da o curatare cartuse.
Scoate cartusele si tamponeaza-le pe servetel umed sau uscat. Daca nu lasa urme, ori cerneala e epuizata, ori capul de printare e uscat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da mai multe printari pana se curata. Daca nu merge, du-le la un atelier de incarcat care are si solutie de curatat cartusele. S-ar putea sa se fi infundat orificiile de iesire. Oricum, ar trebui dusa imprimanta cu totul. Poate fi infundat si carul pe care sunt puse cartusele. Nu-mi mai amintesc cum este la Canon. Eu am HP si are diuzele pe car.