| Madyyyy a întrebat:

TPU! am o problema cu imprimanta. E un Epson DX7400. I-am schimbat recent cartusele si imi scoate paginile albe cand dau sa printez sau sa scanez. Ma puteti ajuta? crying

Răspuns Câştigător
| OvidiuDanzka a răspuns:

Scoate cartusele, verifica daca ai luat toate tiplele de pe ele
Daca le-ai luat, ia un servetel normal, NU UMED, abureste partea care vine in jos a cartusului si sterge cu servetelul pana lasa o dara de culoare, daca nu lasa inseamna ca e uscat cartusul si trebuie sa te duci cu el intr-un service sa vada daca mai au ce ii face.

Daca nu ai tiple si lasa dare de culoare, punele la loc, ai grija sa fie color la color si alb negru la alb negru.
Daca tot face figuri
Scoate imprimanta din priza cateva minute, dezinstaleaza driver-ul, si reinstaleaza imprimanta. Dupa operatia asta ar trebuie sa functioneze normal.
In cazul in care nici asa nu vrea... un service este recomandat, din pacate.