| Alinslab a întrebat:

Buna TPU.Stiti programe ca sa mearga jocurile mai bine? Am windows 8.1.Mai demult am avut windows 7 si mergeau jocurile mai bine.E de la windows sau imi trebuie niste programe? Metin2 RO mergea bine pentru windows7 dar acum merge greu pe windows 8.1

Dau funda la cel mai bun program.

Răspuns Câştigător
| Helper69 a răspuns:

Salut,

Sunt mai multi factori de luat in considerare, de exemplu ce versiune folosesti (x64/x86), cati GB ram ai, placa video, etc. Daca ai ceva slabut si ai instalat windows 8.1 pe x64 e normal sa consume mai multe resurse sistemul de operare.
Iar ca programe e un singur program ~bunicel si anume: http://www.iobit.com/en/gamebooster.php

O zi buna,
-Helper69.

3 răspunsuri:
| Dendoris a răspuns (pentru Helper69):

Ala mai mult strica decat sa faca bine.

| Dendoris a răspuns:

Windows 8.1 nu e pentru jocuri, e doar pentru multimedia ( muzica, filme, Word, internet, stuff like that ). Intoarcete la win 7.

| Helper69 a răspuns (pentru Dendoris):

Salut,

Nu strica. Mi-a facut boost de la 120 fps in csgo la 130-140.

O zi buna,
-Helper69.