| Erich_Teodor_1994 a întrebat:

Vreau sa conectez doua televizoare (iesire HDMI) la un singur calculator si sa pot sa le utilizez separat ca si smart tv. Am nevoie doar de placa video speciala sau cum as putea face? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MortalX a răspuns:

Nu conteaza ce placa folosesti atat timp cat ai porturile necesare si merge.Cu o placa video dedicata vei avea doar un port HDMI, pentru celalalt televizor ai nevoie de un adaptor (de ex. un HDMI-Displayport sau HDMI-DVI)

3 răspunsuri:
| Erich_Teodor_1994 explică (pentru MortalX):

Si le voi putea folosii separat? Adica fara sa fie de fapt un desktop pe doua monitoare.

| MortalX a răspuns (pentru Erich_Teodor_1994):

Exact

| Erich_Teodor_1994 explică:

Multumesc frumos!