| NeaIon71 a întrebat:

Salut,vreau sa stiu si eu cum fac sa conectez doua monitoare la un laptop, dar problema este urmatoarea.

-Laptopul are un singur port hdmi.
-Un monitor are o iesire vga.
-Celalalt monitor are iesire hdmi.

Cum fac sa le conectez pe amandoua la acel port hdmi de la laptop?

Multumesc.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Îți trebuie un astfel de adaptor:
https://www.emag.ro/......D0YM5QBBM/
Acum nu știu cum o să faci să ai o rezoluție bună, mai ales dacă și monitoarele sunt diferite.

După conectarea fizică, ar trebui să ți cont și de sfaturile de aici, că poate te-ar ajuta: https://support.microsoft.com/......c9671f728a

| NeaIon71 explică (pentru anonimg):

Un astfel de adaptor am cautat si am gasit.Am dat comanda, dar acum nu stiu daca o sa fie bun.Ideea este ca vreau sa am si aceeasi imagine, dar si sa pot sa il extind.

| carevaescu a răspuns:

Ai avea opțiunea de a folosi un HDMI Splitter (si un adaptor hdmi to vga) dar ai avea aceeași imagine pe ambele ecrane.

Daca laptopul tau are usb3 poți folosi ce a recomandat colegul mai sus.

Daca ai usb-c poti gasi similar. Cauta "usb-c to vga" sau "usb3 t vga"