| Alexandru390 a întrebat:

Bună TPU.
Vreau să îmi cumpăr acest laptop Asus. Credeți că e bun la prețul lui? https://m.emag.ro/......DPJJBBMBM/

Dacă știi alte laptopuri la fel de bune sau chiar mai bune la maxim 2500 de lei te rog spune-mi.

Răspuns Câştigător
| lalaura94 a răspuns:

Laptopurile sunt de 2 categorii, cele care duc duc gaming si cele care nu, al tau e din a doua categorie, dar nici un laptop pana in 2500 nu duce, deci nu conteaza ce alegi. Daca vrei sa lucrezi pe el si nu sa te joci, orice alegi e bun.

Daca vrei sa te si joci, laptopurile incep de la 3000 de lei iar sistemele de la 2500 ( daca le vrei noi ).

3 răspunsuri:
| Alexandru390 explică (pentru lalaura94):

Mersi. Totuși am văzut că placa Nvidia a laptopului e bunicica. Nu o voi forța cu titluri noi sau graphics mari.

| ahlrh a răspuns:

Salut.
Dacă vă orientați către un laptop pentru navigare web și activități care nu vă solicită mai multe resurse, este un laptop decent cu design frumos, însă dacă doriți să vă achiziționați un laptop pentru a vă juca, nu veți fi mulțumit de acesta și veți fi nevoit să investiți mai mult pentru un laptop destinat gaming-ului.
Pentru a vă răspunde la această întrebare, trebuie să îmi dați mai multe detalii... pentru ce doriți să achiziționați acest laptop și care vor fi activitățile dumneavoastră? Cât de mare doriți să fie display-ul? vă interesează să vă deplasați cu acesta des? sunteți departe de o priză, des? ce fel de jocuri doriți să puteți rula? și orice considerați că ar fi util să cunosc în procesul de a vă face o recomandare, deoarece sunt importante toate aceste aspecte, înainte de a vă cumpăra un laptop. Acesta trebuie să se potrivească cu stilul dumneavoastră, ca persoană.

| NLS a răspuns (pentru Alexandru390):

Daca vrei sa te joci, e nevoie de procesor putin mai bun, cu 4 nuclee (macar 8265U), si 8GB RAM.
Iar asta gasesti pe la 2800 RON.