| epurilă a întrebat:

Bună tuturor, nu am pus această întrebare la jocuri deoarece majoritatea sunt cu metin2, aşa că întreb aici : ce ziceţi de un controller xbox 360 pentru gaming pc? nu mă refer la fps-ul, la jocuri gen Asssasin's Creed, Prince of persia, football ş. a., orice controller este compatibil pc? adică iau unu pentru consolă şi il conectez pc, merge? Dacă da, mă descurc, dacă nu, imi daţi câteva linkuri cu controllere care sunt compatibile pc? Mulţumesc happy

Răspuns Câştigător
| OaKi12 a răspuns:

Nu is compatibile controllerele de consola pe pc, poti sa iei unu care arata identic cu ala de la consola, face acelasi lucru, numai ca are iesire usb. Ca sa fie compatibil trebuie sa aiba iesire usb. Funda te rog.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat