| AndreiXD07 a întrebat:

Buna TPU! Am un controller de xbox 360 pe care vreau sa il conectez la pc si caut niste jocuri compatibile cu acesta, orice jocuri stii numai sa nu fie din categoriile MMO si RPG. Multumesc!

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Un controler de xbox este compatibil cu toate jocurile si-l poti conecta la pc prin cablu!
Acum iti raspuns la intrebarea cu controlerul de ps3: acest tip de controler conectat la pc nu va functiona cu toate jocurile si chiar cu cele care functioneaza trebuie setat din joc butoanele controlerului altfel nu va functiona cum trebuie!

Concluzie: Pentru pc ai nevoie de un controler xbox de oricare, nu conteaza daca e de tip vechi sau nou, important e sa fie de xbox original, NU CONTRAFACUT, ca altfel vei avea si cu ala probleme!

| AndreiXD07 explică (pentru lpavel):

Am un controler de xbox 360 tip replica, l-am luat de pe eMAG cu 100 de lei. Eu initial aveam un controller original de xbox 360 doar ca cum acesta nu avea bluetooth ca controllere-le noi aveam nevoie de ceva wireless reciver pentru al putea conecta la pc care ma costa mai mult ca o replica asa ca am ales replica asta si chiar nu am avut surprize neplacute in jocuri cu el, sa nu imi mearga sau ceva. Dar ideea e ca nici atunci si nici acum nu aveam jocuri multe pe care sa le joc cu controller pe pc maxim doua trei pentru ca nu gaseam altceva care sa imi placa sa joc cu el. Daca mi-ai putea spune niste jocuri faine pe care sa le joc cu acest controller si sa nu includa categoriile de mai sus ar fi perfect. Dau funda!

| lpavel a răspuns (pentru AndreiXD07):

De obicei orice joc se poate juca cu un controler! Dar ce ai tu acolo la multe jocuri va trebui sa setezi butoanele de pe controler la ce comenzi vrei tu, nu va fi automat ca si cu un controler xbox original...