| cristinacris99 a întrebat:

Vreau sa imi schimb parola la wi-fi (telekom) dar link-ul nu merge (http://192.168.1.1/). imi puteti spune cum sa mearga sa o schimb?

1 răspuns:
| vladutcornel a răspuns:

Adresa routerului poate fi schimbată. Poate ai schimbat-o (din greșeală?).

Ca să afli adresa, în Windows trebuie să deschizi Command Prompt și să scrii "ipconfig /all" (Fără ghilimele) și apeși ENTER.
În textul care apare, cauți o linie de genul: "Default Gateway... : 192.168.0.1".
IP-ul de la sfârșit este de obicei adresa routerului și ce trebuie să accesezi în browser