| AngelOrDemon a întrebat:

vreau sa imi schimb parola la wireless si nu pot. sunt pe TP-LINK si am pus 192.168.1.1 si imi zice aceasta pagina nu este disponibila, am incercat si cu 89.46.209.36 si tot aceeasi problema, iar ca sa dau resetare la router nu stiu, ma puteti ajuta?

17 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Http://192.168.0.1
http://10.0.0.138

Daca tot nu-l nimeresti intra in cmd si scrie ipconfig si incearca ip-ul ce apare la default gateway.

| AngelOrDemon explică (pentru CinevaNou):

Username or Password is incorrect.
Please refer to the troubleshooting below:

Is the "Caps Lock" enabled on your keyboard?
The username and password must be lowercase, please ensure that the "Caps Lock" LED is disabled on your keyboard and try again.

Forgot your username or password?
Please reset the device to the factory default settings if you have forgotten your username or password. The default username and password are both set as "admin".
Note: The settings will be restored to factory default after the resetting.

How to restore the device to the factory default settings?
Firstly locate the reset button on the rear panel of the unit, whilst the device is powered on press and hold the reset button for more than 5 seconds, the device will then reboot and restore itself to the factory default settings. (ASTA LA PRIMUL, N AVEAM CAPSLK) al doilea nu mi merge. o sfinte ce complicat e in cmd ipconfing... am pe contract gate way si un ip...

| CinevaNou a răspuns (pentru AngelOrDemon):

Nu mai e nevoie sa intri in cmd, primul ip e modemul tau. Dar se pare ca nu ii stii parola. Dupa cum iti zice si tie, implicit e user: admin parola: admin
Daca nu iti merge inseamna ca cineva le-a schimbat. Ori afli parola noua ori il resetezi cum iti povesteste si el. Dar ai grija ca daca il resetezi pierzi toate setarile si e posibil sa nu-ti mai mearga netu daca nu stii sa-l configurezi.

| AngelOrDemon explică (pentru CinevaNou):

Dar parola si name ul e acelasi, cand ma loghez la net mi se conecteaza. nu stiu ce sa mai fac :/

| CinevaNou a răspuns (pentru AngelOrDemon):

Care user si parola? ai reusit sa te loghezi pe http://192.168.0.1/
?

| AngelOrDemon explică (pentru CinevaNou):

Da, dar cand dau conectati-va, imi da sa completez din nou.

| CinevaNou a răspuns (pentru AngelOrDemon):

Deci nu merge daca completezi ambele cu admin?

| AngelOrDemon explică (pentru CinevaNou):

Merge sa completez campurile. dar cand dau conectati-va ma pune sa le completez din nou

| CinevaNou a răspuns (pentru AngelOrDemon):

Asta e din cauza ca-s incorecte, in mod normal trebuia sa-ti intre cu admin admin, inseamna ca cineva le-a schimbat. Ai intrebat parinti/frati/etc. daca a umblat vreunul sa schimbe parola?

| AngelOrDemon explică (pentru CinevaNou):

Nu, parola e aceeasi. nu stiu ce nu merge

| CinevaNou a răspuns (pentru AngelOrDemon):

Cum adica parola e aceeasi? din moment ce nu te lasa inseamna ca nu e "admin" si ca cineva a schimbat-o... sau cumva incerci sa te loghezi cu parola de la wireless si aici?

| AngelOrDemon explică (pentru CinevaNou):

Da cu numele si cu parola de la wirelesss.

| CinevaNou a răspuns (pentru AngelOrDemon):

Dar nu cu alea trebuie :| ai citit ce am scris pana acum?
Intri pe http://192.168.0.1/ si completezi ambele casute cu "admin" (fara ghilimele), asa intri pe interfata modemului, si abia dupa aia poti schimba parola la wireless!

| heAdgN a răspuns:

Incearca http://198.162.0.1/ sau http://198.162.1.0/ nu stiu sigur pentru ca eu am al router da asa m-am logat pe un router tp link :)

| AngelOrDemon explică (pentru heAdgN):

NIciuna nu merge sad, am router TL-WR34OG

| Klandestin a răspuns:

Pff, cauta driver`ul de la el pe net(in caz ca nu mai ai CD`ul de la el, si urmezi alea de acolo si o sa reusesti! Bafta! Ma anunți daca ai rezolvat. Sunt de pe tel ca te ajutam sad

| AngelOrDemon explică (pentru Klandestin):

N-am drive de la nettt...