| MyShadow a întrebat:

Buna!
Vreau sa-mi descarc niste aplicatii pe telefon, dar imi spune ca nu am destula memorie. Este adevarat ca memoria interna este full, dar mai am mult spatiu pe card. Nu stiu ce sa fac ca sa mi se descarce in card. De asemenea, am descarcat in memoria interna niste jocuri si acum vreau sa le pun in card, dar nu le pot muta, nu stiu de ce.
Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa setezi ce i-am zis la urmatoarea intrebare.

| andreigroza19 a răspuns:

La setari, stocare seteaza card SD ca disc de scriere implicit. sunt unele aplicatii care nu pot fi mutate si care ocupa memoria telefonului (exemplu forge of empires...450 MB din memoria telefonului... spre deosebire de altele care au 2 GB si ocuba 45 mb aplicatia si 1, 96 e pe nandflash)