| MyShadow a întrebat:

Buna!
Mi-am cumparat un card de memorie si vreau sa-mi pun jocuri pe el, dar unele nu vor sa se mute din memoria interna in cea de pe card. Ce trebuie sa fac ca atunci cand descarc o aplicatie aceasta sa se stocheze in card?
Ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La mine are o comanda. Intri in Setari/Memorie/Locatie preferata de instalare. Jocurile care nu se muta sunt, de obicei, cele preinstalate.

| K0sti a răspuns:

Trebuie rootat, ca sa ai drepturi de administrator! Daca nu stii, nu te baga!

| LenoreVoldaren a răspuns:

Unele jocuri pur și simplu nu se pot muta pe card, nu ai ce le face. Iar cele care se pot, vor rula cu câteva procente mai lent decât atunci când le aveai în memoria telefonului. Nu există aplicație pentru instalarea directă a aplicațiilor în memoria cardului. Aplicațiile se instalează "default" în memoria telefonului și după pot fi mutate. Nu ai ce să faci. Eventual îl rootezi, proces mai complicat pe care eu nu ți-l pot explica aici.

| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Depinde de versiunea de android si de telefon. in caz de nu merge nicicum incearca foldermount... atentie trebuie sa rootezi telefonul mai intai

| silvestru956 a răspuns:

Unele jocuri nu se pot muta iar ca să muți un joc depinde de sistemul de operare al telefonului și de telefon.