| ionut9908 a întrebat:

Vreau să-mi instalez din nou whatsapp-ul și am mai avut un cont tot cu acest număr de telefon. Când intru să-mi fac cont, îmi scrie număr greșit. Mă poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

1. Ai grijă să nu fi scris numărul greșit! Codul de țară e +40. Tu trebuie să scrii numărul fără 0 de la început. Să zicem că numărul tău începe cu 077. La WhatsApp trebuie să scrii doar 77, după ce ai ales „România".
2. Dacă nici așa nu merge, e greșit la WhatsApp ceva, nu știu.