| Cristian_Costel_Goga_1983 a întrebat:

Buna ziua ajutor am instalat windows 7 ultimate si imi lipseste placa de retea nici inainte de a instala windows-ul 7 nu o avea am conectat direct cablu de la router si nu fuctioneaza nici macar nu se aprinde beculetele e posibil sa fie arsa placa de retea sau lipseste driver-ul nu inteleg am incercat sa gasec sa instalez placa de retea de pe internet sau driver nici nu stiu ce trebuie dar nu am gasit nimic am descarcat un program si imi arat ca avea RAS ASYNC ADAPTER. CALCULATORUL ESTE UN LG PROCESOR AMD SEMPRON(TM)LE-1200 SISTEM 64 BIT MODELUL PLACI SAU MODEL SISTEM ESTE:N61PC-M2SASTEPT RASPUNSURI MULTUMESC.

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Daca nu ai net la laptop/pc, mergi la un vecin si descarca pe un stick driver pack solution
apoi il conectezi la al tau si instalezi placa de retea. restul driverelor incearca sa le instalezi cand ai net, din pagina fabricantului. daca nu stii, instaleaza slim driver free.
driver pack e util dar nu colaboreaza cu fabricantii sau cu Microsoft si ca urmare driverele nu au semnatura digitala.