| BlueSquare a întrebat:

Am o problemuta cu jocul acela minecraft.
Mi-am instalat windows 7 ultimate si mi-am descarcat
minecraft+java(versiunea noua) si cand intru in el imi spune BAD CARD VIDEO DRIVER...Ce fac? Nici o solutie de pe net nu
mi-a mers.
Ps..Am 1GB od Ram
Processor AMD Sempron(tm)Processor 2800+ 1.60 GHz
Windows 7 ultimate 32 bit
Standard VGA Graphics Adapter(cred ca e driverul de la placa video)
Ajutati-ma! DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Trebuie sa-ti updatezi placa video.

| BlueSquare explică (pentru CM7YRE):

Imi poti da si mie un link de unde pot descarca driverul de la placa video? Te rog

| CM7YRE a răspuns (pentru BlueSquare):

Http://intimp.ro/jocuriaplicatii-ce-nu-merg/
Ai acolo si pentru Ati, si pentru Nvidia, si pentru Intel.

| BlueSquare explică (pentru CM7YRE):

Eu am la ati/navidia sau Intel ca nu stiu cum imi dau seama?

| CM7YRE a răspuns (pentru BlueSquare):

De unde sa stiu eu ce ai tu, daca tu nu stii? Cauta cd-ul de la calculator, daca ai placa video integrata cel mai probabil e Intel, si ai driverul pe placa de baza, daca nu, e ati sau nVIDIA. Si nu e chiar greu sa testezi 3 link-uri sa vezi care iti gaseste driver.