| anonim_4396 a întrebat:

am avut windows 7 si mergea perfect, am vrut sa incerc windows 8.Si l am instalat dar acum se misca greu si se incinge repede (laptop) configuratie: AMD APU 3400M, 4 GB ram, AMD Radeon 6520G
Nu as vrea sa dezinstalez windows 8..imi place, plus ca joc fifa 14 cu origin pornit si ma gandesc ca se incinge si ca o sa aiba lag

1 răspuns:
| Apollo007 a răspuns:

Incearca windows 10 home pe 32 de biti(x86) Ai doar 4 gb de ram si windows home nu are atatea cacaturi gen criptarea fișierelor si alte cacaturi pe care nu le folosesti. Te duci la cineva care sa iti curățe calculatorul si sa ii schimbe pasta la procesor daca nu ai facut asta in ultimi 2 ani.