| Costin109 a întrebat:

Bună ziua. Am internet prin fibră de la digi și când au venit sa mi-l instaleze mi-au pus un media convertor zte care are funcție și de router, are două porturi unul fe si unul ge. Aș vrea sa știu dacă mi-aș lua un router la care din aceste mufe să-l conectez.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Suna-i mai intii sa ti-l schimbe pe mod bridge ala de la ei. Routerul il pui dupa aia vezi pe care o sa ai semnal, eventual ii intrebi la telefon.