| Voicu_Rus_1948 a întrebat:

Buna ziua!
Am nevoie de un sfat competent in ce priveste cum sa izolez o teava de apa pe o portiune de circa doi, trei metri, impotriva temperaturilor negative. Cred ca trebuie sa o asigur impotriva inghetului cam pana pe la minus 35 de grade, avand in vedere ca trebuie sa existe si o marja de siguranta. E vorba de teava de plastic cu diametrul de 25 de milimetri.
Problema e ca pe o portiune de circa un metru se afla in pamant si restul afara. Cred ca trebuie ceva material izolator impermeabil.
M-ar interesa si de unde as putea procura materialele.
Va multumesc anticipat pentru. raspunsuri!
Cu stima, Rus Voicu!

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

D-le Voicu, materialele necesare si sfaturi competente gasiti la magazinele specializate in izolatii, ferometrie, uz casnic precum si la DEDEMAN, OBI. Puteti citi mai multe aici: http://izolatiacasei.ro/despre-izolatie/izolatie-tevi.html http://www.armacell.com/......lit_RO.pdf Cu pretuire!

1 răspuns:
| Voicu_Rus_1948 explică (pentru Caro34):

Buna seara!
Am citit cu interes raspunsul dvs. si va multumesc pentru. el. Am aflat de aici unele lucruri pe care nu le stiam. Toate cele bune!