| iustin1666 a întrebat:

Am o mare problema si la calculatorul vechi si la cel nou nu imi merge hdmiul ( deci nu cred ca e de la mufa calculatorului ), la un moment dat mi - a mers pentru 1 zi si dupa nu stiu prin ce am mai umblat si asa a ramas,, nu mai merge. Am o placa video gtx 670 powers video msi, si un smart tv Samsung. Mai nou la cat am umblat prin setari cand introduc hmiul in calculator si televizor, monitorul se face negru. Astept un raspuns, multumesc mult!

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai poate e stricat cablul hdmi(am patit, nu trebuie sa fie rupt sau ceva, ca e foarte sensibil oricum) ori e portul de la tv defect.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Incearca alt cablu

| gigilika a răspuns:

Verifica ce optiune de afisare ai selectata Poti afla cu clic dreapta pe desktop -setari afisare.

| iustin1666 explică:

Cablul hdmi nu cred ca e stricat... oricum o sa Incerc si varianta asta. Adica nu l-am folosit deloc si e luat de la Flanco, ma refer nu e chinezerie.