| SmThH a întrebat:

Buna ziua
Am o problema cu monitorul de la calculator
Cand bag monitorul in priza incepe sa pacaie si nu se opreste pana cand nu scot cablul din priza
Calculatorul merge perfect am incercat sa scot placa video si sa las sa mearga fara placa video dar fara succes, placa de baza e perfecta la fel si ramii si sursa si procesorul
Cel mai probabil monitorul e ars.(pacaie in fiecare secunda si nu se aprinde nici un led nimic ecranul este negru dar sursa de la calculator este perfect functionabila )
Astept raspunsuri multumesc!

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Dar monitorul este LCD? Este posibila problema de la hardware! Trebuie dus monitorul LCD la service!

| SmThH explică (pentru untu):

Da este lcd si m-am dus la service si au constatat ca e ars

| untu a răspuns (pentru SmThH):

Vedeti ca a ghicit fratele meu si mi-a spus ca monitorul LCD s-ar putea sa fie ars! Curentul electric incearca sa se conecteze la monitor si sa se aprinda, dar face scurtcircuit si de asta pacane! Multumim pentru funda! Bafta si sanatate si tie!

| SmThH explică (pentru untu):

Multumesc! Sanatate si toate cele bune