| Onix771 a întrebat:

Am o problema. Am iPhone 3g si mi-am instalat de curand pe calculator iTunes ca sa imi pot instala internetul pe el. Am citit pe internet ca trebuie sa dau ceva legat de software si am dat click pe acel buton apoi sa incarcat ceva si mi s-a stins telefonul si apoi imi scria pe calculator ca nu se poate face conexiunea si trebuie sa dau RESTORE am dat restore si acum tot nu imi merge. Cand il aprind ramane blocat cu o imagine cu cablul USB cu o sageata spre o imagine cu iTunes.

1 răspuns:
| Cosmin1992 a răspuns:

Bun deci urmeaza urmatorii pasi:
1) conectezi cablul de date la telefon si la calculator
2) pornesti itunes (nu te speria daca nu il detecteaza)
3)tine apasat butonul de power (ala de pe care pornesti teleofnu ) si butonul home (butonul ala cerculet care il folosesti sa iesi din meniurile telefonului). Le tii apasate timp de 10 secunde pe aman2 odata. Dupa ce au trecut 10 secunde (poti sa il lasi si mai mult putin sa fii sigura), cu grija ia degetul de pe butonul power, dar continua sa tii apasat butonul home(sa nu iei degetul de pe home ca trebuie sa o iei de la capat).
4) Dupa inca 10 secunde sau cam asa de tinut apasat butonul home itunes il va recunoaste si ii poti da restore din nou.
Iti pun si un video http://www.youtube.com/watch?v=wjBFN5x4y64&feature=related. Noroc.