| vp999 a întrebat:

Am o problemă legată de PC-ul meu. Eu am un prieten bun care vorbesc cu el pe Skype toată ziua dar m-am trezit atunci când dau la Computer pe lista din stânga la Network îmi arată "ADELIN-PC" si "USER-PC" iar eu sunt "USER-PC". Am căutat pe net dar tot ce arata este cum să activezi "Remote Control".
Ce pot să fac?

1 răspuns:
| Satango a răspuns:

I-ai dat cumva permisiunea prietenului tău, Adelin, să-ți umble în PC poate cu ajutorul unui program? Precum TeamViewer? Probabil a apărut o eroare.
Poate există în zona ta un alt computer cu același ip. Poate cineva din familia ta folosește același router.
Probabil, prin absurd, un hacker a avut acces la computerul tău.
Ar fi totuși bine, în oricare din situațiile de mai sus, posibile, să dai restart la router dacă ai ip dinamic. O altă măsură, securizează-ți PC-ul, pune-ți o parolă.