| Serban_Sebby_2000 a întrebat:

am si eu nevoie de ajutor, acum o zi am cumparat un router Asus RT-AC1200G+,am facut toate configurarile,tin sa mentionez,conexiune PPPoE,deci am introdus si username-ul si parola,problema e in felul urmator, net de la akta, 100mbps,imi arata in interfata routerului,plus ledul de la wan, ca intra internet,pe telefon si laptop (conexiune de tip lan),imi indică ca am internet,dar cand dau sa intru pe orice fel de site, imi atata ca site-ul nu poate fi accesat sau ca nu am net,iar daca dau sa vad care e problema din windows,imi spune ca nu gaseste proxy-ul sau ceva de genul,iar eu nu am proxy setat nici in router,nici in laptop,deci,vreau sa stiu ce are, de ce face asa?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica la setarea PPPoE daca este in stare conectata si ai si un IP alocat.
Daca nu esti conectat, inseamna ca nu ai introdus corect numele si/sau parola (atentie la majuscule si minuscule! ).

Led-ul de la wan indica doar ca ai conexiune electrica (cablul conectat si continuu), insa nu-ti arata daca te-ai cobectat si logic la server.