| Cryss29 a întrebat:

am si eu o placa video pe un PC mai vechi ATI radeon HD 4600 series, voiam sa stiu daca pot sa o inlocuiesc cu un Sapphire Radeon HD6450? sau ceva asemanator. Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| mahupetrisor a răspuns:

4800 este mult mai buna decat 6450. Daca vrei sa iti cauti o alta placa, pur si simplu cauta pe google "hd 4800 vs placa video de vrei sa o cumperi" si dai pe site-ul care le compara si vezi cine are mai multe plusuri.

| Cryss29 explică (pentru mahupetrisor):

Eu ma refeream daca se potriveste pe acelasi slot 4600 fiind ddr2 iar 6450 este ddr3 asta ma intresa daca as putea pune cv mai nou pe slot ddr2 am citit ca ar merge dar nu stiu sigur