| Alex_Geo_1992 a întrebat:

am si eu o problema cu pc-ul, cand il aprind, nu mi se aprinde din prima ca sa zic asa,mai exact se aud ventilatoarele dar monitorul nu se aprinde, nu reactioneaza cu nimic. Daca il scot din priza si il reaprind se aprinde fara probleme! care sa fie cauza? mentionez ca am windows 10 instalat si imi face problema asta cam de cand am instalat window 10, cu windows 7 nu am avut probleme de genul si eu as vrea sa raman tot cu win 10...

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unul sau mai multe condensatoare (electrolitice) de pe placa de baza sunt defecte. Un meserias bun in reparatii electrotehnice le poate schimba pe cele umflate. Exemplu: https://www.google.ro/......ps?/search