| Regard a întrebat:

Am o problema cu PC, se stinge si se aprinde,eu cand il pornesc el se stinge in momentul in care se aprinde monitorul si apoi o ia de la capat ( se stinge se aprinde singur).L-am scos si din priza si degeaba,dar am scos si cablul de la sursa si l-am bagat iar si a luat-o dar inainde de ami aparea desktop-ul mi-a aparut ceva cu : -Start windows normaly ( sau ceva de genu)
-Start setup repair, problema este ca daca dau pe acesta face si mai rau de parca ar primi prea mult curent (zici ca-i avionlaughing )
Dar daca dau pe primul (start windows normaly) merge, dar dupa ce-l aprind tot asa face si iar trebuie sa-i scot cablul de la sursa.
I-am schimbat si windows-ul si tot asa face.
Va rog mult ajutati-ma. MULTUMESC
---FUNDA---

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Memoriile!

| xr0sioRx a răspuns:

Uita-te la placutele de ram sa vezi daca sunt puse bine, reinstaleaza-i windows si daca tot nu mere, du-l la service.

| robogdan a răspuns:

De obicei cand patesti asta e de la HDD. Daca iti face la fel dupa ce verifici fiecare piesa iti recomand sa schimbi HDD-ul