| Rinqoutes14 a întrebat:

Bună ziua, am un laptop cu Windows 7 care a fost recent instalat, miercurea trecuta (seara) l-am inchis, joi l-am deschis dar nu puteam deschide nici un program si internetul nu mergea pe acesta, l-am inchis (a trebuit să ii scot bateria), l-am deschis am apasat F8 și am apasat Start Repair (sau ceva de genul asta), dar nu a rezolvat cu nimic problema, iarăși l-am inchis si am apasat F8 și am întrat in Safe Mode, și nu avea nici o problema, mergea totul perfect ca înainte, mă puteți ajuta, dar fara sa reinstalez Windows-ul?

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Dupa ce ai intrat in safe mode, dezinstaleaza toate driverele, iar apoi porneste-l si reinstaleaza cele mai optime drivere; incearca cu update de bios in ultimul caz, verifica hdd/ssd-ul cu programe gen hd tune. Ar putea fi si alte chestii, dar putin probabil; poate si-un update la ultimul patch al windows-ului te-ar ajuta. PS: ce laptop ai, ce specificatii (complete) ai?