| Andrei1106 a întrebat:

azi mi-a venit placa video Sapphire radeon rx460 4gb, eu avand inainte un nVIDIA gt730.Am pus placa in pc si cand dau "del" sa intru in bios la placa de baza Gigabyte 970A-DS3P mi se face imaginea neagra si nu apare nimic.Mentionez ca placa video merge si m-am jucat si am umblat pe pc, dar nu intra in bios.Cu gt730 intra fara nici o problema.Monitorul merge prin hdmi dar am incercat si prin vga cu un convertor din displayport si nimic.

Ce pot sa fac?
Sper ca ma puteti ajuta

7 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Dezinstaleaza driverul placii vechi. chiar cu placa in pc. apoi o scoti, si pe urma bagi cea noua, si decsrci driverele pentru ea

| Andrei1106 explică (pentru octav005):

Am facut asta si tot nu merge

| octav005 a răspuns (pentru Andrei1106):

Atunci reformatare pc

| Andrei1106 explică (pentru octav005):

Adica?

| octav005 a răspuns (pentru Andrei1106):

Adică instalezi din nou windowsul

| Andrei1106 explică (pentru octav005):

Am facut si nu merge

| octav005 a răspuns (pentru Andrei1106):

Atunci nu ma pricep mai departe. te poti duce la un service specializat. ei au aparatura.