| Andrei1106 a întrebat:

azi mi-a venit placa video Sapphire radeon rx460 4gb, eu avand inainte un nVIDIA gt730.Am pus placa in pc si cand dau "del" sa intru in bios la placa de baza Gigabyte 970A-DS3P mi se face imaginea neagra si nu apare nimic.Mentionez ca placa video merge si m-am jucat si am umblat pe pc, dar nu intra in bios.Cu gt730 intra fara nici o problema.
Ce pot sa fac?
Multumesc!

9 răspunsuri:
| dfeel a răspuns:

Primul pas firesc este sa faci un reset de BIOS.
stii sa faci asta?

| Andrei1106 explică (pentru dfeel):

Am facut si nimic...

| dfeel a răspuns (pentru Andrei1106):

Ai ultima versiune de BIOS?

| Andrei1106 explică (pentru dfeel):

Da

| dfeel a răspuns (pentru Andrei1106):

Lasa-ma sa ghicesc: monitorul e conectat prin HDMI?

| Andrei1106 explică (pentru dfeel):

Da,e prin hdmi

| dfeel a răspuns (pentru Andrei1106):

Oricat de stupid ar parea incearca sa il conectezi prin DVI sau VGA si vezi daca merge.

| Andrei1106 explică (pentru dfeel):

Nu am vga, dar am displayport si cu un convertor in vga tot nu merge, si daca pun o nVIDIA merge.

| Andrei1106 explică (pentru dfeel):

Deci ce poate fi?