| bantas a întrebat:

Cum pot da semnal video și audio la un proiector din laptop? Precizez că proiectorul are doar mufa usb care suporta max 32 GB și pe laptop am ieșire hdmi și VGA.Pot scoate semnal din hdmi sau VGA și să dau la usb?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Are si mufa mini HDMI langa mufa USB, daca ai modelul p7, insa tot nu poti sa il folosesti cu un laptop cu Windows, doar cu un telefon ce suporta iesire HDMI
(prin cablu direct, caci in rest il poti folosi cu absolut orice telefon cu Android sau ios, prin wi-fi ).
Sau cu orice stick sau HDD pe USB, de limitarea de 32GB nu am vazut nimic, eventual poti incerca cu unul mai mare.

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dacă ne spui marca și modelul atât al video proiector-ului cât și al laptopului, ai putea să primești un răspuns mai concret.
Sau dă-ne câte un link cu fiecare din ele. Sunt unii care se pricep să caute detalii ale produselor și detalii de conectare ale acestora chiar de pe site-urile producătorilor.

| bantas explică (pentru anonimg):

Laptopul este un Lenovo g500 cu i3 și proiectorul este un byinatek p7 varianta îmbunătățită cu quad core și 1 GB DDR3 și da scuze trebuia sa specific de la inceput

| Wr3nch a răspuns (pentru bantas):

Daca citeai descrierea de la produs inainte sa il cumperi ai fi vazut ca nu e compatibil cu laptopuri sau computerelaughing Asta e un proiector pe care il folosesti fie singur, ca daca ai bani de el sigur ai bani si de Netlfix, cu un stick usb sau combinat cu o tableta sau telefon facand casting. Alte variante nu sunt.

| bantas explică (pentru Wr3nch):

Normal că am Netflix, oricum bănuiam chestia asta dar am crezut că o fii vreun adaptor ceva de care eu nu știu.Multumesc frumos de răspuns

| bantas explică (pentru NLS):

Ok mersi frumos

| anonimg a răspuns:

Videoproiectorul nu se conecteaza prin hdmi si nici micro hdmi.
Sunetul il poti reda prin difuzorul incorporat, dupa cum se vede la jumatatea acestui videclip:
https://www.youtube.com/watch?v=3Fpy4T3JYJY
Versiunile mai noi sunt concepute cu hdmi.
Daca vrei un sunet mai bun, atunci folosesti o boxa suplimentara pe care o conectezi la laptop.
Nu am folosit asa ceva ca sa iti spun mai multe despre acest aparat.

| bantas explică (pentru anonimg):

Multumesc

| anonimg a răspuns (pentru bantas):

Cu placere!
Am uita sa mentionez ca mufa usb se foloseste pentru incarcarea fisierelor media in videoproiector. Doar ca nu stiu ce formate de fisire accepta (sunt multe formate de video, audio si imagini).