| andreeyu11 a întrebat:

imi spuneti va rog daca procesorul amd fx4320 este compatibil cu placa de baza gigabyte 970a-ds3p fara upgrade de bios.Mentionez ca pe site-ul producatorului placii de baza se preciza ca din seria 43. este compatibil doar 4300 si 4350. Va rog explicati-mi ce sa fac. sau daca ati facut si voi configuratia asta.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Tot pe site-ul placii tale de baza scrie ca suporta:
http://www.gigabyte.com.ro/products/product-page.aspx?pid=4591# -> Lista CPU suportate.
Procesorul tau il gasesti in link-ul si in lista de mai sus.

| anonimg a răspuns (pentru anonimg):

Upgrad-ul biosului nu are treaba cu compatibilitatea procesorului.