| Maximilian_Maxi_2000 a întrebat:

ma gandesc sa imi cumpăr niste casti de la sennheiser PC 373D, cu sistem 7.1 dolby digital, însă cineva mi-a spus, eu având laptop, ca va fi la fel de calitativ sunetul cu casti setereo fiindcă nu am placa de sunet pe 7 canale, m-am uitat pe internet si am vazut ca nici o placa de sunet nu are conectori USB cum au căștile mentionate si imi pun intrebarea acum, este necesara o placă de sunet pentru acele casti? (observand ca toate plăcile de sunet sunt făcute pentru sistemele de boxe, nu pentru casti)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nevoie de placa de sunet speciala pentru ca ele vin deja cu surround dongle si software pentru dolby