| Heureuse a întrebat:

Bună ziua!
O placă defectă la un telefon mobil poate fi reparată? Aceasta contine date care pot fi recuperate?

4 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Depinde ce defect are si daca costul reparatiei se justifica.
Da, in memoria flash se afla date, acum daca merita costul recuperarii se discuta de la caz la caz.

| Heureuse explică:

Mă refeream extern, introdusă in alt telefon identic dacă se poate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu merită reparatia, costă cît un telefon nou sau aproape.Bani aruncati, cumperi alt telefon, adio agenda din telefonul ăsta, si ce m ai avea i tu in el.

| Heureuse explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu mă refeream dacă este introdusă in alt telefon (aceeasi marcă, desigur) se pot recupera date. Si mai exact ce date conține?