| alexmihailul a întrebat:

Problema mea este urmatoarea am un televizor de la Toshiba si pe el pana luna trecuta am avut toate programele obisnuite de exemplu antena 1, pro tv, canalele de sport, desene animate.Acum nu stiu ce are dar nu mai gasesc programe pe care le-am avut inainte am incercat sa le bag din nou manual dar nu le mai gasesc aveti vreo idee oare trebuie facut ceva sau e de la furnizorii de cablu pentru ca la celelate televizoare am aceste programe.

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Probabil furnizorul și-a schimbat frecvențele din grila de programe, te sfătuiesc să mergi la el să-i explici problema.

| alexmihailul explică (pentru LPCTSTR):

Si eu ma gandesc ca asta o fi cauza dar atunci cum de pe restul televizoarelor merg?

| dannyel86 a răspuns:

Cel mai probabil, e vorba de schimbarea frecventelor posturilor tv.
Lista se da peste cap si trebuie sa le rearanjezi.
E o veste buna daca s-au introdus si posturi tv noi, dupa tot acest deranj. happy
Operatorul de cablu are obligatia sa te indrume pentru receptionarea listei de canale tv pe care o ofera clientilor sai.

| Savina23 a răspuns:

Daca e model mai vechi, se poate sa nu ti ia toate canalele.Sau mai dai o cautare, sau resetare din fabrica.

| alexmihailul explică (pentru dannyel86):

Ca sa se inteleaga mai bine televizorul meu prinde sa zicem un exemplu frecvente intre 3 si 10 daca posturile au fost schimbate pe 12 de exemplu nu mai pot sa le am