| FTLStyle a întrebat:

Salutare, mi-am cumparat un televizor Philips cu Android si am dau sa instaleze programele prin cablu, am dat din greseala sa instaleze si prin antena si nu le mai gasesc pe cele prin cablu...

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut ce firmă de cablu ai? Rcs? Mergi in meniul tv ului si seteaza cautare automată cablu nu antenă terestră si trebuie sa i ti intre si canalele hd si celelalte.

| LPCTSTR a răspuns:

Presupun ca functia de scanare a programelor inca functioneaza.
Scaneaza din nou si totul va fi bine.

| dannyel86 a răspuns:

Daca nu stim modelul exact, nu te putem ajuta (in manual gasesti instructiuni).
Ar trebui sa reiei procesul de scanare si memorare a posturilor tv.

| FTLStyle explică (pentru dannyel86):

Am incercat sa le reinstalez din nou, pe antena merge dar pe cablu dupa 5 min zice 0 analog si 0 digital.

| FTLStyle explică (pentru dannyel86):

Acesta este televizorul https://m.emag.ro/......DCK0X0BBM/