| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua Tpu.Am instalat win 8.1 iar cand vreau sa intalez win7 imi zice ". error : no such partition
Entering rescue mode...
grub >rescue_"
Am incercat cu optiunea "ls" si am incercat toate acele optiuni dar la toate primesc "unknown filesystem" ce as putea sa fac sa instalez win 7 de pe un stick? pe al doilea laptop merge fara probleme.

Răspuns Câştigător
| TheFragranceMaster a răspuns:

Ai win 8.1 si vrei si 7? Cam neclar.Ai sters probabil fisiere de system, am avut aceeasi problema.Descarca o versiune de linux pe stick, am folosit Mint, sterge partitia cu win si apoi instalezi fara probleme win7! Escroci de la service ma sfatuiau sa-l las citeva zile sa-l ''studieze'' sau sa cumpar alt hard!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sa formatezi hardul ala inainte de a instala, nu crezi...
Complicat?

| Bulaica_Augustyn_1998 a răspuns (pentru TheFragranceMaster):

hee hee Am sa incerc mersi big grin