| iwefgOficiall a întrebat:

Buna ziua TPU am si eu o nedumerire ce face sau ce anseamna raid este necesar sa instalez asa ceva ar merge mai bine windows ul?

Răspuns Câştigător
| Dennisz a răspuns:

Pentru jocuri, ai nevoie de un sistem de operare cat mai usor, fara prea multe aplicatii care sa ocupe RAM degeaba, toate driverele sa fie actualizate la zi si o configuratie cat mai puternica.
Ma bucur ca te-am ajutat, o seara buna.

3 răspunsuri:
| Dennisz a răspuns:

RAID-ul imbunatateste calitatea si cantitatea de stocare a hard-disk-ului.
Pentru mai multe informatii intra aici : >>>http://www.prosys.ro/tipuri_raid.php

| iwefgOficiall explică (pentru Dennisz):

Multumesc eu credeam ca face ca sistemul per total o sa mearga mai performant la capitolul jocuri cred ca din ce am citit acolo acest mod este folosit doar la editari video etc.

| peperonies a răspuns:

Sunt mai multe tipuri de raid. Daca ai 2 hard diskuri in raid 0, pc-ul o sa scrie jumate din informatie pe 1 si jumate din informatie pe celalalt. Teoretic o sa fie de 2 ori mai rapid la scris si citit. Teoretic...