| Bandit06 a întrebat:

Vreau sa vand o unitate pc completa, perfect functionala,si as vrea daca se poate, sa imi oferiti niste sugestii in privinta pretului. Unitatea are urmatoarele componente: Procesor Intel Pentium 4 540, Placa video Asus,Nvidia geforce gt 430, 2gb ram ddr2, hdd: Seagate Barracuda 1Tb (nou) 7200rpm, Placa de baza Fujitsu Siemens MS-7058, socket LGA775 si dvd-writter Asus. Carcasa e Delux MG-760 Culoarea rosie. Calculatorul se afla in perfecta stare de functionare. Multumesc!

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ori n-ai scris bine ori nu stii. Intel cu procesor 450 este Celeron si nu Pentium. Ori in acesta situtia se stie ca Celeroanele sunt mai slabe. Citeste aici si scrie complet denumirea procesorului: http://devicebox.ro/faq/cum-aflu-ce-procesor-am-pe-calculator.html

| Bandit06 explică (pentru Salontanul):

Intel Pentium 4 CPU 3.20 Ghz

| alexeserban10 a răspuns:

3-4 milioane mai mult nu iei

| KillaNoFilla a răspuns:

Rami:30 lei, cpu:50 lei, gpu:80, hdd:100, dvd:20, Mobo:50, psu:30,carcasa:50 = 350/400 lei

| Bandit06 explică (pentru KillaNoFilla):

Mersi,dar hdd-ul doar atat sa coste? Eu am dat 250 pe el si nu l-am folosit decat 2 luni

| sltlp a răspuns:

150-300 lei.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Mai mult de 3-400 lei nu iei pe el.

| KillaNoFilla a răspuns (pentru Bandit06):

Imi pare rau dar no-sa-ti dea nimeni mai mult de 100/120 lei pe el, verifica olx.