| AlxCr a întrebat:

Poate cineva sa-mi spuna daca sunt compatibile aceste componente pentru pc si daca sunt bune pentru gaming
P.S as dori cineva experimentat sa-mi raspunda.
Va multumesc
Procesor Intel Pentium G3258, BX80646G3258, 3.2GHz, 3MB, socket 1150
Placa video GIGABYTE GB_V_N630-2GI nVIDIA GeForce GT630, 2048MB DDR3, 128 bit
Placa de baza Gigabyte F2A88XM-D3H, socket FM2+, A88X, 4xDDR3, 8xSATA3, mATX
Hard Disk Drive SEAGATE Barracuda ST1000DM003 1TB, 7200RPM, 64MB, SATA 3
Memorie desktop Kingston KVR16N11S8H/4, 4GB DDR3, 1600MHz, CL11
Placa de sunet ASUS XONAR_DG_SI, 7.1, PCI

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Adica unitatea e facuta cu componente depasite (Procesorul ala e deja cu 3 generatii in urma fata de ce are Intel pe piata acuma) si/sau foarte slabe (GT630 cu DDR3, riiiight...). Decit sa arunci banii asa, mai bine iei un procesor dual core si inca 2 GB de ram pentru ce ai acuma. Nu de alta, dar 8800 GT a fost o placa bazata la vremea ei si inca mai face fata onorabil de multe ori. Uite un sistem low-budget care sterge pe jos cu rahatul ala de Myria pentru doar citeva sute de lei in plus - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/855003/

16 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Dezastru. Ce componente ai deja si vei pastra, care e bugetul, ce rezolutie are monitorul si ce boxe/casti folosesti?
P.S. Procesor Intel si placa de baza pentru AMD, misto. Tre' sa le potrivesti cu ciocanul.

| AlxCr explică (pentru KodrutZ):

rolling on the floor ok mersi

| AlxCr explică (pentru AlxCr):

Atunci care s-ar potrivi

| KodrutZ a răspuns (pentru AlxCr):

Ce componente ai deja si vei pastra, care e bugetul, ce rezolutie are monitorul si ce boxe/casti folosesti?

| AlxCr explică (pentru KodrutZ):

Placa video nVIDIA geforce 8800 gt procesor amd athlon 64 3000+1 ghz 2gb ram casti, buget cam pana in 900 de lei/ron

| KodrutZ a răspuns (pentru AlxCr):

Aha, deci nu pastrezi placa video. Nu stiu de ce, dar am impresia ca lista aia a ta de componente costa ceva mai mult. AI mai omis un element FOARTE important, si anume sursa.

| AlxCr explică (pentru KodrutZ):

Http://www.altex.ro/......ddr3-linux
aceasta unitate vreau sa-mi iau,
Pc-ul meu i virusat, cand scriu la run regedit imi da windows cannot find regedit, degeaba am antivirus, ca el raman unele virusi si chiar daca scanez cu avast imi da ca n-am da el i in BIOS sau in registri troyenni si malware
La fel si messul nu-mi raspunde la comenzi, n-are rost sa-mi instalez windowsul ca am pcul slab cred,,, SURSA? Care i? :))

| KodrutZ a răspuns (pentru AlxCr):

Daca iei asa prostie atunci esti tont cu diploma. Ce zici tu nu are treaba cu virusatul, mai degraba o fi suferind de praf/caldura... Sursa e aia care iti da curent la componente si care e raspunzatoare de bulit sau salvat ce ai prin calculator atunci cind crapa de la un soc de tensiune. Alea ieftine iti iau juma' de calculator sau tot ce ai prin el cu ele, alea bune crapa doar ele. Sistem cap-coada cu 1400 RON se poate face mai bun decit jegul ala de Myria, dar oricum iese ceva jalnic daca discutam de gaming. Trebuie MACAR vreo 2000 RON.

| AlxCr explică (pentru KodrutZ):

Adica nu-i buna unitatea merge jocuri pe ele destul de, mari
Am virusi ramasi in pc nu prea merg programele se blocheaza

| KodrutZ a răspuns (pentru AlxCr):

De ce ai arunca banii pe asa ceva? CU 200 RON iei casti care sterg pe jos cu astea. Ceva adevarat, Koss sau un AKG, eventual Sennheiser.

| AlxCr explică (pentru KodrutZ):

Ok

| KodrutZ a răspuns (pentru AlxCr):

De exemplu astea - http://www.amazon.co.uk/......ref=sr_1_7 ie=UTF8&qid=1405398089&sr=8-7&keywords=koss - garantie PE VIATA.

| AlxCr explică (pentru KodrutZ):

Mda Romania nu Anglia laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru AlxCr):

Le primesti in Romania, dooh! Eu de la ei mi-am luat Koss Porta Pro cu vreo 125 RON inclusiv transportul atunci cind la noi gaseai castile cu vreo 170 RON minim.

| AlxCr explică (pentru KodrutZ):

OK mersi

| KodrutZ a răspuns (pentru AlxCr):

Adica unitatea e facuta cu componente depasite (Procesorul ala e deja cu 3 generatii in urma fata de ce are Intel pe piata acuma) si/sau foarte slabe (GT630 cu DDR3, riiiight...). Decit sa arunci banii asa, mai bine iei un procesor dual core si inca 2 GB de ram pentru ce ai acuma. Nu de alta, dar 8800 GT a fost o placa bazata la vremea ei si inca mai face fata onorabil de multe ori. Uite un sistem low-budget care sterge pe jos cu rahatul ala de Myria pentru doar citeva sute de lei in plus - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/855003/