| anonim_4396 a întrebat:

Cand incerc sa accesez anumite site-uri (cel de la banca, un site de cumparaturi online ETC.) indiferent de pe ce browser, imi apare mereu mesajul " Accesarea unui site web care nu este de încredere a fost prevenită" si mai jos "Motiv: Lanțul de certificate nu este complet.
Vizualizare certificat
Înțeleg riscurile și doresc să accesez site-ul web" Ce nu este in regula si cum pot rezolva?

2 răspunsuri:
| Nonononono1 a răspuns:

Salut. Este posibil sa ai un antivirus foarte sensibil la orice site. In acest caz, poti sa il dezinstalezi sau sa ii setezi alte optiuni in functie de care sa primesti avertizari. De asemenea, este posibil ca device-ul sa nu fie setat corespunzaror. Verifica daca data si ora sunt cele corecte, altfel va continua sa iti dea eroare la orice site. Succes!

| gabrielcumva a răspuns:

Este probabil din cauza unui antivirus sau de la protectia de la browser, dezactiveaza antivirusul cand intri, daca asta nu merge du-te la setarile browserului si inchide antivirusul din browser.