| xAnnabelle a întrebat:

am o problema ..mai bine de o saptamana si... De fiecare data cand intru in orice browser as folosi, spre exemplu: Chrome (apare SSL Error), Opera (certificatul invalid) si incerc sa intru pe facebook sau pe orice alt fel de site, nu ma lasa sa-l accesez si-mi apare:
"The site's security certificate is not trusted!
You attempted to reach www.facebook.com, but the server presented a certificate issued by an entity that is not trusted by your computer's operating system. This may mean that the server has generated its own security credentials, which Chrome cannot rely on for identity information, or an attacker may be trying to intercept your communications.
You should not proceed, especially if you have never seen this warning before for this site."
Am inteles la ce se refera. am cautat sa instalez "un certificat". ca m-am gandit ca nu mai este valid sau a expirat. dar tot degeaba. si as vrea sa stiu cum pot sa-l fac, va rog mult, multumesc anticipat. Dau funda :)
[imi cer scuze pentru categoria pe care am ales-o` dar acest subiect. nu-mi dau seama unde se poate pune]

4 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Probabil este de la bateria de pe placa de baza. Pune una noua, regleaza data si ora din bios(cred ca stii sa intri in bios) si dupa sa imi spui daca ai reusit.Succes!

| artur99 a răspuns:

Ciudata chestie...
Certificatul nu il poti instala undeva sau pune pe calculator. E al site-ului, el isi activeaza certificatul.
Dupa eroare pare mai mult sa fie windows-ul. Incearca si pe Internet Explorer. Daca tot nu merge, va trebui sa-ti reinstalezi browserul. Iar daca tot asa apare inseamna ca e din vina sistemului de operare

| artur99 a răspuns:

Gata! Știu cine e de vină și de ce nu merge. Am pățit-o și eu. Verifică data de la calculator, și seteaz-o cum trebuie: Pe data de azi. big grin

| Marica_Iustin_1990 a răspuns:

Incearca sa verifici daca data si ora calculatorului sunt actualizate. Daca nu sunt, trece data corecta apoi restarteaza calculatorul.